• uludağ sözlük 2018 istatistikleri

  6.
  2018 yılındaki oylamalara göre entry durumlarını gösteren istatistiklerdir. aşağıdaki adreste bulunabilir.

  https://www.uludagsozluk.com/2018/
  24 -37 ... zall
 • sözlükte görsellerin açılmaması

  6.
  https ile alakalı bir sorundan kaynaklanmaktadır. bugün düzelecektir.
  15 -2 ... zall
 • amazon com tr

  39.
  1 milyar dolar verip türkiye'den mağaza satın almak yerine, minimum masrafla ama uzun vadede kral olmayı hedefleyerek açıldığını tahmin ediyorum. jeff bezos denen adamın felsefesi odur. jeff bezos denen adam çok iyi bir şirket yöneticisidir. havaya para saçmaz, uzun vadeye güvenir.
  6 -5 ... zall
 • call of duty battle royale

  1.
  cod serisi de battle royale çılgınlığına ayak uydurmuş. nihayet battle royale modu çıkarmış. ama bana pubg'den sonra pek de sevilebilir gelmedi. pubg'deki gerçek dünyada savaşıyor hissi ve heyecanı yok. uzay gemisiyle başka gezegene gitmişsin suya savuna dokunmadan oynuyormuşsun hissi var. haritalar daha dolu gözükse bile ortamdaki ve özellikle silahlardaki yapaylık hissi soğutuyor. pacman battle royale modu çıkarsa onu bile oynarım o ayrı ama pubg'yi değiştiremedi.
  3 -3 ... zall
 • arkadaşlar ben aşk acısını atlatamıyorum

  11.
  zeka geriliği habercisi olan bir itiraf. nice genç böyle hayatını karartıyor aptal saptal birileri için.

  öncelikle bu durumun kişisel bir durum olmadığını kabulleneceksin. yeni birine odaklanacaksın. kendini değerli biri haline getirmek için uğraşacaksın. kişisel ve kariyer gelişimine odaklanacaksın. demek ki kart hata vermiş, yeterli bakiyen yok. ama burda bakiyeden kastım "değer" kavramı üzerine. daha değerli biri olmaya odaklanacaksın. daha kültürlü, daha elit, daha sportif, daha kariyerli olmaya odaklanacaksın. filmin sonunda bu acıyı çektiren kişinin peşinde koştuğu kalitesiz insanlara bakıp haline şükredeceksin.
  42 -1 ... zall
 • kandırıldık

  79.
  kandirildik.biz domain boşmuş. alıp kandırılma üzerine sosyal ağ projesi yapılabilir.
  4 ... zall
 • arda turan ı anlatan filme isim önerileri

  36.
  böyle psikolojik travma dönemlerinde psikolog görüşmelerini falan belgeselleştiren falan bir reality show iyi gider aslında. günlük yaşamadından, sinirlenmelerinden, evinden, psikolog görüşmelerinden kesitler olan, bol itiraflı, ağlamalı, sinirlenmeli, gülmeli bir reality show. acun'un kankası madem yapsın. siyaset izleyeceğime bunu izlerim valla.
  5 ... zall
 • brunson un tahliye kararının bozulması

  13.
  savcının rutin davranışı endişelenecek bişey yok. dolarlarınızı yakmayın.

  hakim reddedecektir sorun huzur içinde çözülecektir.
  1 -3 ... zall
 • 12 ekim 2018 rahip brunson duruşması

  3.
  hiç bir yerde saat kaçta olacağını yazmadığı duruşma. bu bile büyük sorunun göstergesi aslında.
  16 ... zall
 • vestel veo

  7.
  Yayınlanan görüntüleri:

  vestel veo

  vestel veo

  vestel veo

  vestel veo

  vestel veo

  vestel veo
  5 -2 ... zall
 • vestel veo

  5.
  ismi kısa olmuş. 5-6 karakter olsa daha iyi olurdu. Ama gene de beklediğimden daha iyi isim. 5-6 karakter olsa saha etkili olurdu.

  Elektrikli otomobil hakkında yeni şeyler duymak güzel. Tasarımı da fena değil ama son hali ile bu tasarımın alakası olmayacaktır.

  Şu an için yapılması gereken tek şey bir an evvel elektrikli otomobil üretmek ve satışını başlatmak. Gerisi teferruat. Almanlarla aynı anda hatta onlardan önce konvansiyonel bir elektrikli otomobil yapabilirsek çok iyi olacak.
  5 -1 ... zall
 • banka faizinin neden günah olduğunu anlayamamak

  11.
  Normal olan anlayamamaktır.

  Faiz günahtır lafını çok duyarsın. Çünkü birileri ekonomi ile islam dini arasına derin bir çizgi çekmek ister.

  Ayrıca bilimle islam arasına çizgi çekmek de isterler ve evrime inanmak günah falan da derler.
  11 -6 ... zall
 • iş aramak

  115.
  Düzenli yapılmalıdır. kariyer sitelerinde en büyük sorun. çok fazla gereksiz başvuru olması ve çoğu cv’nin gereksiz metin dolu olması. her cv’yi inceleyemiyorsun. sadece %10’u falan inceleniyor başvuruların.

  başvuran tarafında çözüm günlük olarak düzenli başvuru yapmak lazım. mesai harcar gibi yakınındaki bütün ilanlara alakalı alakasız başvurmak lazım. ön yazı cv’ye bakanın menüsünde extra bir ayırt etmene ve gereksiz bir başvuru değil, gerçekten niyetli olduğunu gösterir. her başvuru için o ilana özel kelimeler ve hitap içerek ön yazı önemli. daha önemlisi günlük düzenli kaliteli başvurular yapmak. hergün 1 saat ayırmak.
  7 -1 ... zall
 • sancaktepe kitap fuarı

  1.
  Benim de silikon vadisi kafasıyla 90 yıllık meseleler kitabıyla katılacağım ufak bir kitap fuarı.
  sancaktepe kitap fuarı
  3 ... zall
 • ethereum

  99.
  çok fazla ethereum var piyasada. toplam üretilecek ethereum miktarı da bitcoin gibi çok da sınırlı değil. o sebeple pek tutmam. teknoloji iyi olduğu için ve diğer kripto paralar için altyapı sağlama özelliği olduğu için 2. sıradaki kripto para olarak görülüyor.
  3 -2 ... zall
 • bitcoin 24 saat daha direnir ise dolar devrilecek

  1.
  dünyaya dolara dönüş sürecindeyiz şu sıralar. doların gücü 50 trilyon dolar. bitcoin ise 200 milyar dolar değeri büyüklükte. yani bitcoin gücü doların mazot parasına bile yetmez. dolardan ufak bir kaçma dönemi olsa bitcoin gene azılı yükselme dönemine geçebilir.
  8 ... zall
 • pubg mobile

  83.
  pubg efsane bir oyun zaten. pubg mobile beklenenin çok üstünde kaliteli bir oyun. son 10 yılın en iyi oyunu galiba. 10 yıl önce de half-life, age of empires falan vardı. 10 yıldır bunun kadar iyi oyun çıkmamıştı gerçekten. tencent firması pubg'nin mobil haklarını satın almıştı. sonuçta efsane oyun çıkarmış harbiden. tamamen kıyafet, paraşüt kaplama, silah kaplama, uçak kapama falan kazanarak para kazanıyor. yılların kalashnikov'una skin satarak milyarları götüyür adamlar.
  7 -1 ... zall
 • bitcoin devrimi

  11.
  bitcoin blockchain'den daha fazlasıdır ve devrimdir. blockchain, global dağıtık bir veritabanı teklifidir. ilk mantıklı uygulaması bitcoin'dir. bitcoin sadece blockchain kısmı değil, para birimi özelliği ile de uzaydan gelme bir teknolojidir. blockchain çok iyi bitcoin kötü diyen insanlar türedi. ama blockchain'in ruhu ile ile bitcoin'in ruhu yanyana gelse blockchain'in ruhu bitcoin'in ruhunun önünde diz çöküp tövbe ister. bitcoin blockchain'den daha fazlasıdır. ayrıca 0'dan 110 milyon'a kadar çıkacak para birimi üretimini de orjinalde organize etme kısmı var bitcoin'in ayrıca.
  5 -1 ... zall
 • silikon vadisi kafasıyla 90 yıllık meseleler

  12.
  sözlüğe yazdıktan yaklaşık 9 ay sonra yayına çıkmış kitap. konusu çok güzel. sosyotrend'de anlattığımız konuların temel felsefesini oluştursun diye yazdık. insanları belli bir kafaya getirmek için gayet mantıklı bir kitap. çoğu insan hayatla alakalı düşünceleri yanlış hatalı. bu kitabı okuyunca hafiften doğru yola giriyor dünyaya bakış açıları. bütün ömrünü hatalı bakış açısıyla yaşamak da hiç zevkli ve faydalı olmasa gerek. bir an evvel kafa açıcı bakış açısı tamir edici bişeyler yapmak lazım. bu muazzam kitabı okumak gibi. tekrar okumayı bile seviyorum valla.
  4 -6 ... zall
 • bitcoin devrimi

  8.
  bitcoin'le alakalı açık ara en iyi kitap. efsane lezzetlii şiir gibi yazılmış. muhteşem bir kitap. valla nedense çok seviyorum. bitcoin konusu zaten tam bir kitapta öğrenilecek bir konu. kitabını yazması daha zevkli yani.
  5 -3 ... zall
 • yeni şeyler getiriyorum