• vecihe ilmen

  1.
  atatürk'ün eşi olan latife hanım'ın kız kardeşi.
  22 -7 ... zall
 • türkiye nin geri kalmasının nedenleri

  93.
  sosyotrend'in şu programında %100 olarak anlatılıyor:
  https://www.youtube.com/watch?v=M8AigJ3xmpk+
  15 -10 ... zall
 • coinbase

  1.
  bitcoin cüzdanı aracı şirketlerinin en büyüğü diye biliyorum.

  olur da bitcoin göndermek isteyen olursa: https://www.coinbase.com/zall
  15 ... zall
 • 28 kasım 2015 tahir elçi nin öldürülmesi

  23.
  rus ajanları tarafından acelece hazırlanmış ve taşeron pkk'ya emir verilmiş bir "sizin neyinize dünya meseleleri ile uğraşmak, kendi küçük dünyanıza dönün" mesajlı ve amaçlı öldürülmedir.

  pkk bu ülke insanının vizyonunu yok etti. pkk'nın en büyük zararı budur. 1.4 milyar insan türkiye'den yardım beklerken türkiye kendi küçük iç dünyasına dönüyor her zaman.
  65 -20 ... zall
 • ulupuan ne işe yarıyor

  13.
  herkesin merak ettiği soru. yakında nesil atlamaya yarayacak.
  89 -38 ... zall
 • celal şengör

  317.
  (bkz: newton neden türk değildi/#30322515)
  19 -4 ... zall
 • newton neden türk değildi

  1.
  celal şengör'ün kitabıymış.

  sevimli profesörümüz "bakın bilimsellik yapıyorum" adı altında aşağılamalı mizah kitabı yazmış.

  celal şengör'e göre sorunun cevabı da şu:
  "çünkü türkler cahil ve sokağa tükürüyorlar"

  e 100 yıldır zaten kendimizi aşağılaya aşağılaya iyice tiksindik zaten birbirimizden. yeni bişey mi yapıyor bu adam allah aşkına? zaten aşağıladık kendimizi 100 yıldır. iyice motivasyonumuz kırık. hatta bu 100 yıllık aşağılanma sürecinde gördük ki. bizim bu işleri yapamamızın sebebi "sokağa tükürdüğümüz" için değilmiş. paramız olmadığı içinmiş. ve hatta mevcut paramıza da o "sokağa tükürmeyen" ırklar tarafından el konulması imiş. hatta tarihimizin onlar tarafından tekrar yazılması ve tarihimizde bize ait unsurların çıkarılarak tamamen onlara ait unsurların konulması imiş. sonucu ise sonsuz aşağılık kompleksi, sonsuz hayranlık, sonsuz umutsuzluk, sonsuz çaresizlik, sonsuz fakirlik. 100 yıldır çektiğimiz fakirlik gibi.

  newton dünya tarihinin en önemli 2-3 adamından biri. matematikçi olduğu için dünyanın düzeninin matematikle ifade edilmesi gerektiğini düşünerek ortaya koyduğu kurallarla dünyayı değiştirmiştir. newton bir bilim adamıdır, sürekli benim suratıma vurulmak için kullanılacak bir şamar değildir.

  ya sen bu ülkede prof olmuşsun. üretsene bişeyler. 100 yıldır zaten duyduğum türküyü bana söyleme.

  geçenlerde ortaya çıktı fransa'nın yıllık ülke gelirlerinin yarısına yakını 14 afrika ülkesinden aldığı koloni vergisinden geliyormuş? operadan baleden değilmiş yani. 14 afrikalı fakir ülkenin vergi gelirlerinin %80'ine çöküyorlarmış. hala. bu devirde. fransa sokaklarındaki insanların özgüveninin sebebi bale falan değilmiş. sırtını dayadıkları açlıktan ölen çocuklarmış. biz yurtdışından %1500 faizle borç bulup o borcun faizini ödemek için fakirlikten kırılırken, adamlar afrikalı aç çocukların üzerinde imparatorluk inşa ediyorlarmış. sonra da bize "bakın bizim pastör'ümüz var, sizde yok. çünkü siz sokağa tüküren cahillersiniz" diye bizi eleştiriyorlarmış.

  tokuz. artık tokuz o aşağılık komplekslerine. 100 yıllık aşağılık kompleksi sürecini ben artık kapattım.

  devir artık ne ingiltere devri ne fransa devri. devir silikon vadisi devri.

  silikon vadisinin bize öğrettiği şey de motivasyon, yenilik, girişim, yatırım, sermaye, kendini geliştirme, hatalar yapma, hatalarından ders alma, hızlı hata yapma, hızlı düzeltme, tekrar deneme. yani "biz türküz sokağa tükürürüz bizden adam olmaz" devri silikon vadisi öğretilerinde yok. bizim içimizde de olmayacak. o devir kapandı.

  celal şengör denen prof kılıklı düşman. benim düşmanımsın sen. benim "refahımın" düşmanısın. sen bu ülkede çamurlu yollardan okula gidip, 3-4 kişilik sıralarda 3 vardiyalı okullarda okuyan çocukların sebebisin. benim ülkem refaha girmesin diye afrikalıları sömüren batılılar tarafından yüz yıldır başımıza dikilen sözde aydınların sonuncususun sen. yok olacak senin gibiler.

  biz çok değiştik. artık kafamız basıyor. silikon vadisi, california kafası var artık bizde. sizin gibi londra, paris kafası yok artık. sizin kafanız eskidi. siz "newton neden türk değildi" diye sorarsınız. biz "nasıl bill gates olabilirim" diye sorarız. önümüzü kapatmayın. motivasyonuzumuzu bozmayın. silikon vadisinin bize öğrettiği değerleri bilmiyorsunuz. aştık biz sizin köhne düşüncelerinizi.

  newton neden türk değildi
  http://www.radikal.com.tr...iskence-degildir-1477196/
  107 -28 ... zall
 • uludağ sözlük ios uygulaması

  264.
  şu sıralar x* tarafından yenisi yapılmaktadır.
  28 -5 ... zall
 • şahit olun

  8.
  zamanında trt bütçeleri çöpe giderdi. şimdi bunun gibi yapımlara gitmesi insanı mutlu ediyor.
  yeni bölümü birazdan trt belgesel de olacakmış. 12:30 da.
  22 -6 ... zall
 • rusya ve hollanda konsolosluklarını karıştırmak

  3.
  bu gibi durumlarda 400 yıl evvel rus bayrağını yapan hollandalı denizciye küfredilmelidir. rus çar'ı talep etmiş, hollandalı denizci de renklerin yerlerini değiştirip size bayrak yaptım diye almış tonla parayı.
  21 -3 ... zall
 • 18 kasım 2015 internetin yavaşlaması

  5.
  şimdi sizin aklınızda 2 soru var.
  adil kullanım kotası nedir?
  nasıl aşılır?

  AKK görmüş genç tepkisidir.
  23 -1 ... zall
 • ilker ayrık la bir sıfır

  7.
  şu an sözlüğün çökmesinin sebebi program. burda sorulan sorunun cevabını görmek için insanlar sözlüğe yığıldı ve sözlük çöktü.
  32 -7 ... zall
 • bir bilgisayarın 15 saat açık durması

  12.
  uludağ sözlük server'ı 441 gündür açık. 1 buçuk yıldır hiç kapanmamış yani.

  bir bilgisayarın 15 saat açık durması

  1 buçuk yıldır balkona giremiyorum. balkonda boş yer var. isteyen varsa değerlendirelim.
  66 -3 ... zall
 • ucakbileti com

  1.
  bilgisayarımda bulunan bir virüs sayesinde, turkishairlines.com'a girince sitenin sağında solunda çıkan reklamlara tıklayınca açılan internet sitesi. adamlar resmen virüs'lere reklam vermişler. virüs'ten medet umuyorlar.
  19 -1 ... zall
 • besim tibuk

  66.
  türkiye'deki en önemli bir kaç düşünürden birisi. kendisinin fikirleri hayatımı ve inandığım şeyleri altüst etti. o kadar doğru fikirleri kendisinin deli olarak görülmek istendiği zamanlarda bile dobra şekilde söylemiş. ve şimdi fikirleri tamamen haklı çıktı.

  youtube'da bir sürü konuşması var izlemek isteyenler için.
  22 -2 ... zall
 • fiat egea

  10.
  leo burnett tarafından yapılmış reklamı çok güzel. bu devirde hala vw alan gerizekalıları paketleyip nezarata at behzat komserim.

  reklam klasik bir lansman reklamının vermek istediği prestij algısını çok güzel veriyor.

  reklamın "ezber bozmak" üzerine kurulması ve erdal beşikçilerin seçilmesi çok hoşuma gitti. reklamın genelindeki sahicilik hissi ile ezber bozan bir adamın cümleleri ile ezber bozduğu iddia edilen bir otomobil anlatılıyor.

  reklama giriş gelişme çok iyi ama biraz uzaması ve behzat ç'nin arabanın özelliklerini uzun uzun anlatması sahiciliği yitiriyor. reklam verenden gelen brief'de şunu anlatalım bu mesajı da verelim talebi leo burnett ekibini çaresiz bırakmış demek ki.

  koç yapar sabancı sıçar kuralımız gereği gene koç'un ülkeye faydasını görüyoruz. bu ülkede üretilen bir otomobil, bu ülkenin reklamcıları ile bu ülkenin behzat komseri ile tanıtılıyor. süper bir keyif buna şahit olmak.
  27 -36 ... zall
 • sivaslıların türkiye ye katkısı

  10.
  her memleketin faydası vardır. her memleket değerlidir. herkes daha faydalı olmak için çabalamalıdır.

  ayrıca onurla gururla sivaslıyım.
  64 -14 ... zall
 • bill gates in çirkin olması

  2.
  ingiliz anahtarı ile çorba içmeye çalışmak gibidir bill gates'ten yakışıklılık beklemek.

  bill gates dünya üzerinde şu an yaşayan en mükemmel insandır. onunla aynı devirde yaşamak belki de şu lanet olası yaşantımızdaki en büyük şans.
  40 -17 ... zall
 • baykar makina

  5.
  tsk'nın kullandığı tek türk iha'sını üreten firma. tsk'nın elindeki en çok iha'yı üreten firma.
  29 -3 ... zall
 • volkswagen in satışını durdurması

  4.
  o kadar dedik dedik inanmadınız bakın ne oldu şimdi?

  çevreci geçinenlere güvenim artık çok azaldı. bu kadar bariz çevre felaketini göremediler. kabul edemediler. ama adamlar kendi kendilerine kabul etmek zorunda kaldılar.

  (bkz: trafikte volkswagen istemiyoruz)
  25 -13 ... zall
 • yeni şeyler getiriyorum