• türkmenleri ülkemizde istemiyoruz kampanyası

  14.
  türkmen kelimesi lozan'da ismet inönü'den musul'u rahatça almak için lord curzon tarafından uydurulmuş bir kelimedir. lord curzon "musul'dakiler türk değil yahu türkmen dolayısıyla musul'u ve petrollerini bize verebilirsiniz" demiş ve inönü'yü kandırmıştır. şamaroğlanı'na çevirdiği ismet inönü'ye bir de böyle tokat atmıştır. ismet inönü de türk milletine iletmiş o tokadı geciktirmeden.

  dolayısıyla türkmen diye birileri yoktur. onlar türk'tür. adamın konuştuğu dil türkçe, kendini bize bağlı hissediyor adı türkmenmiş yuh yahu.

  "türkmenleri ülkemizde istemiyoruz" derken demek istenilen aslında "türkleri ülkemizde istemiyoruz"dur. hah şöyle. açık açık söyleyin yahu kıvırmayın. 100 yıldır istemiyorsunuz zaten de napalım gidecek başka yerimiz yok.

  gün gelecek devran dönecek ama.
  85 -10 ... zall
 • zall ın cahil bir canlı olduğu gerçeği

  2.
  ittihat ve terakki'ye laf edince cahil olarak yaftalanmak onur verici bişeydir. ittihat terakki'den nefret edecek kadar tarih ve ekonomi kitabı okuma fırsatım oldu. her konuda cahil olabilirim. Ok. Ama o konu cahil olduğum konulardan biri değil. Cehalet mutluluk verir. O konu sinirli olduğum konulardan biri.
  124 -31 ... zall
 • ittihat ve terakki yeniden canlanmalı

  1.
  600 yıllık devleti 7 yıl içinde yokeden ittihat ve terakki 92 yıllık devleti kaç yılda yokeder?

  basit bir içler dışlar çarpımı işlemi.
  94 -21 ... zall
 • 2 şubat 2016 küçükçekmece kıraathane baskını

  1.
  ilginç bir gelişme.

  "Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde bir kahvehaneye yüzleri maskeli 2 kişi tarafından ateş açıldı. "
  http://www.cnnturk.com/tu...-kiraathaneye-ates-acildi
  22 -14 ... zall
 • telefon ekranında tr telsim yazdığı yıllar

  1.
  cem uzan reis'in beyaz gömleğine leke bulaşmasın diye helikopterleri ile şehir şehir dolaştığı mitinglerinde, ibrahim tatlıses'i dinlediğimiz yıllardı. daha masumduk. her gece 12'den sonra saatlerce ücretsiz telefonla konuşma sırasında kaybettik masumiyetimizi belki de.
  38 -2 ... zall
 • sivaslı

  39.
  Osmanlı zamanında sivas eyaletinde yaşayanlara verilen ad.
  O zamanlar anadolu'da komşu 5 büyük eyalet var.
  hüdavendigar, istanbul, ankara, kastamonu, sivas eyaletleri.
  işte o eyaletlerden sivasta yaşayanlara sivaslı denirdi. Sonra türkiye cumhuriyeti'nde sivasın küçük bir parçasu sivas ili olarak devam etti.
  kastamonu eyaleti vardı. Ticaret yaparak zengin olmuşlardı. ismet paşa'nın emri ile Kabotaj kanunu ile deniz ticareti yasaklanınca kastamonu da fakirleşti. Zaten kastamonu eyaleti türkiye cumhuriyeti ile bir sürü parçaya bölünmüştü.
  hüdavendigar eyaleti de bölündü. bursa en büyük şehri oldu.
  31 -4 ... zall
 • 3 kişinin 3 yıl hapis cezası almasına sebep olmak

  1.
  insanı vicdan azaplarına ve çelişkilere boğan durum.

  dün başıma geldi. şikayetim üzerine olan bir durumda 3 kişi 3'er yıllık ceza aldı. sabah duruşma vardı, hakim şikayetimin devam edip etmediğini sordu. ben de şikayetim devam ediyor dedim. hakim acımadı. biraz vicdan yaptım ama sonrasında geçti.

  hakim babacan çıktı. ama sanığa değil müştekiye yaptı babacanlığını. sanıklara acımadı.

  sözlük değil. sözlükten kimseye dava açar mıyım yahu. sözlük dışında bi konu. konu hırsızlık.
  47 -33 ... zall
 • gene mi amcalar

  16.
  şöyle söyledim:
  https://www.uludagsozluk.com/ses/181/

  edit: kağıttan okuma demişler ama kağıttan değil ezbere okuyorum.
  36 -34 ... zall
 • https uludagsozluk com

  5.
  https olduğu için kredi kartı bilgilerimizi buraya yazdığımızda cidden bişey olmuyor. hatta bağlantımız daha güvenli hale geliyor.

  5570 7845 8965 1245
  son kullanma: 12/30
  cvc2: 957
  limit bilgisi: 10 milyon USD
  40 -9 ... zall
 • sesli entryde devlet büyüklerine sövmek

  3.
  davaların çoğu devlet büyüklerine sövmek şeklinde gelmiyor. davalar genelde eski çalıştığı şirkete sövmek, az ünlü kişilere sövmek, hocasına sövmek falan gibi kişilerin kendi çevresindeki şeylerden geliyor.

  ayrıca sözlükte yazarların girdiği içeriklerle sözlüğün alakası bulunmamaktadır. asla sözlüğün başı belaya girmez. yazarın başı mı? çok güzel girer tabi ki.
  24 -9 ... zall
 • sesli entry ile zall a küfür etmek

  6.
  serbesttir. zall'a entry veya sesle hakaret ve küfür sözlükte serbesttir. ama bunun dengesini tutturamayıp her girdiği entry'de format dışı sapıtık şeyler girenler ceza alırlar sadece. yoksa zall'a küfretmen hakaret etmen geldi. et geç. bişey olmaz.
  103 -10 ... zall
 • uludağ sözlük bombalansın

  2.
  uludağ sözlük asla bombalanamaz. sen daha bombayamadan başka şehre, başka ülkeye hatta başka kıtaya taşınmış olur server'ı. şu an server istanbul'da levent'te metrocity'de. senin daha uçağının motoru ısınmadan bursa'ya, almanyaya veya başka bir nato ülkesine taşıyabiliriz.

  sana tavsiyem ya bombalayacak uçaklarının motorunu ısıtılmış halde tut ya da levent'te hendek kaz, internet kablolarını falan kes.
  57 -3 ... zall
 • osmanlı ocakları

  123.
  Bu da bir paradokstur.

  Eğer osmanlıyı sevmiyorsan neden osmanlı ismini kullanırsın ki.

  Eğer osmanlıyı seviyorsan neden koskoca bir medeniyetin ismini , ufak mafyavari yapılanmaya koyarak küçültürsün ki. Bu muymuş yani osmanlı, çay içilip kavgaya adam çağrılan yermiymiş yani?

  işte bu da bir paradokstur.
  41 -2 ... zall
 • üniye zeka seviyesini ölçen sınavlarla girilmeli

  10.
  Dünyanın en saçma fikri. Doğuştan gelen özelliklerle seçim yapılması insan haklarına aykırı zaten.

  Ayrıca dünyanın en büyük balonudur.

  Zeka kadar saçma bişey yoktur dünyada. Zeka insanın en büyük düşmanıdır. Çok tehlikelidir. Yüksek miktarda ego verir insana. O ego da insanı yeni şeyler öğrenmekten uzaklaştırır başarısızlığa mahkum eder. Zekayı kontrol altına almak gerekir. Bunun için de zekaya hiç başvurmamak kendini zeki olarak addetmemek gerekir. Bir kişi kendisinin zeki olduğunu düşünüyorsa zekası onun yeni şeyler öğrenmesinin önünde bir ego kalkanı oluşturmuş olur. zekayı silah olarak kullanacağına kendi aleyhinde kullanır. Yani zeka denilen kavramı kendi aleyhinde kullanacak kadar gerizekalıdır. Bu da bir paradokstur.
  32 -7 ... zall
 • ssd

  36.
  Sql işlemlerini uçuran disktir.
  13 -5 ... zall
 • zall ın 6 ayda 20 kilo vermesi

  16.
  yöntemi şu şekilde. yapay şeker içeren şeylerden ve yapay gıdalardan uzak durmak. yöntemi bu. ülker, eti, cocacola gibi fabrikada süper gıda mühedislerinin "yedikten sonra aniden öldürmesin yeter" mantığı ile ürettikleri çikolata, gofret, bisküvi, kola gibi ürünleri sıfırlamak ile oluyor. hele bunların kanserojen ve daha kilo aldırıcı kardeşleri diet, zero, form gibi markalarından da uzak durmak en önemlisi. yerine doğal ve gıda mühendisi eli değmemiş meyve vb ürünlerle doldurulabilir.

  kola yerine soğuk soda. sonsuz soda. sınır yok sodada.
  çikolata yerine sonsuz meyve. günlük sınırsız sayıda. sınır yok. cidden günlük olarak sonsuz meyve.
  şeker falan sıfır olmalı. ekmek de yok zaten gerek de yokmuş. pilav falan yok kesinlikle. sonsuz et. sonsuz tavuk. sonsuz sebze yemeği. sonsuz çorba.
  ülker eti vb hiçbişey yok. yerine doğal ürünler doldurabilir. incir, hurma, kayısı falan. ama bunlar da sınırsız.
  kahvaltıda yapay şeyler yok. doğal şeyler var sadece. kola, icetea, cappy falan yok. doğal olan herşeydense sonsuz var.

  sağlık için ideal kiloda olmak iyidir.
  63 -5 ... zall
 • 21 ocak 2016 mustafa koç un vefatı

  41.
  koç ailesi ve şirketleri bu ülkenin bel kemiğidir. bu sebeple bu ailenin fertleri çok değerlidir. her markasının arkasında sa ekleyen holding gibi yabancı markaları türkiye'ye getirip türk halkını yabancı markalara pazarlamazlar, kendi markalarını yaratırlar. o markaların ürettiği katma değerleri de ülke halkıya ve gençliğiyle paylaşırlar. koç holding o sebeple bu ülke için çok değerlidir. zaman içerisinde inceledikçe bunu daha iyi anlama fırsat buldum. kendilerine sempatim binlerce kat da arttı.

  mustafa koç'un vefatı bu vesileyle bu ülke için kayıptır. hepimizin başı sağolsun.
  34 -13 ... zall
 • uludağ sözlük android uygulaması

  639.
  ios uygulaması 1 aya falan yeni hali ile yayında olacak. şu an gayet iyi gidiyor. android uygulamasına da sonrasında başlıycaz ve kısa sürede bitecek.
  28 -7 ... zall
 • https

  15.
  yakında uludağ sözlük tamamen https protokolüne geçecek.
  39 -7 ... zall
 • ulupuan ne işe yarıyor

  31.
  nesil atlama yerine lig mantığına çevirme kararı aldık. yakında açılacak bu da.
  46 -6 ... zall
 • yeni şeyler getiriyorum