• zall ın iphone uygulamasını baştan ele alması

  2.
  ele aldık zaten. bitmek üzere.
  63 -36 ... zall
 • uludağ sözlük yeni android ve ios uygulamaları

  69.
  Biraz daha gecikecek uygulamalardır.
  30 -41 ... zall
 • ulu lig

  16.
  1'den 10'a kadar aktif yazarların listelendiği lig. 6 aydan önce entry girenler hesaplanmıyor. karma, ulupuan, entry uzunluğu, takipçi sayısı, nesil vb kavramlar etkili oluyor. belli bir süreden önce entry girmemiş olanlar liste dışı oluyorlar.

  şimdilik sadece web tarafındaki profil ekranında görülüyor.
  47 -14 ... zall
 • uludağ sözlük ios uygulaması hataları

  1.
  uludağ sözlük ios uygulamasının hataları olacaktır elbet. şimdiden başlığı açalım. 5 yıldız markete. hatalar buraya.
  44 -18 ... zall
 • uludağ sözlük android uygulaması hataları

  1.
  hataları olacaktır elbet. şimdiden başlığı açalım. 5 yıldız markete. hatalar buraya.
  45 -20 ... zall
 • uludağ sözlük yeni android ve ios uygulamaları

  8.
  şimdiden 5 yıldız vermek için parmaklarınızı hazırlayın. diğer uygulamarı 5 yıldız vererek hazırlıklarınızı yapın.
  33 -2 ... zall
 • uludağ sözlük yeni android ve ios uygulamaları

  1.
  5 aydır uğraşıyoruz. 2 haftaya gelecek olan uygulamalardır. bomba gibi olacak bekleyin.
  ben sizden 5 yıldız vermenizi istemiyorum. ben size 5 yıldız vermenizi emrediyorum. şaka şaka. siz en iyisini bilirsiniz. ama 5 yıldız olmazsa emeğe yazık olur cidden. çünkü gerçekten güzel oldu bu sefer.

  yazılım ekibinin daha motive olup daha iyi uygulamalar geliştirmesi için önemli bir durum 5 yıldız vermek. eğer uygulamayı uzun süredir bekliyorsanız, uygulamanın daha iyi olması için elimizden ne gelebilir ki diyorsanız 5 yıldız verdiğinizde siz de inanın yazılım ekibi gibi uygulamaya katkıda bulunmuş olacaksınız.

  yayına girecek hali, ilk versiyon olacağı için kafamızda düşündüğümüz bazı özellikler olmayacak ilk versiyonda. ama 2-3 aya kadar kafamızdaki bütün özellikleri eklemiş olacaz. motivasyonumuzun yerine olması için 5 yıldız çok önemli.

  5 yıldızlar markete. hatalar buraya: (şimdiden hazırlayalım)
  (bkz: uludağ sözlük android uygulaması hataları)
  (bkz: uludağ sözlük ios uygulaması hataları)
  73 -89 ... zall
 • tesla model s

  8.
  herbir arabada 7104 adet aa boyutundan biraz daha büyük 65 milimetrelik pil bulundurmaktadır. bu piller 16 modül halinde arabanın alt tarafına yayılmış pil bölümündedir.
  30 -10 ... zall
 • hakaret

  31.
  türk kanunlarında 3 türü vardır. şahsa hakaret, kamu görevlisine hakaret ve cumhurbaşkanına göre hakaret.

  kamu ve cumhurbaşkanına hakaret kamu davasıdır. yani birinin şikayet etmesine gerek olmadan savcı kamu adına dava açabilir.
  46 -14 ... zall
 • sosyotrend

  294.
  Bugün 21:30'da olaytv'de olacak program.

  "50 milyon verinin çalınması, internette hakaret suçları, elon musk'ım projeleri" hakkında konuşacağız.
  26 -11 ... zall
 • reklamlardaki köy okulu fetişizmi

  1.
  güzel bir durum aslında. marka için "biz de bazı şeylerin farkındayız, kimin için çalıştığımızı biliyoruz, haddimizi biliyoruz" mesajı vermenin güzel, kolay ve hızlı bir yöntemi.

  tamam sorun yapmıyorum bu durumu. hemen hemen her markanın köy okulu ve köy okulundaki öğretmenli reklamı vardır.

  ama şimdi akbank reklamını izlerken dikkatimi çekti. beni bilen bilir sabancı ailesini hiç sevmem bu ülkeye zerre faydaları olmadığını bildiğim için extra bir nefretim vardır kendilerine. reklama bu sebeple mi kıl oldum bilmiyorum ama akbank reklamını izlerden farkettim. "köy okulu boyarken bulursunuz" falan diyor. yahu sana mı kalmış köy okulu. sen bankasın. senin en yakın şuben o köy okuluna kaç saat uzaklıkta biliyor musun. o köy okuluna hizmet mi götürme peşindesin? öğrencilere burs mu veriyon? nedir senin derdin kardeşin?

  bu bi tür hipnoz mu? insanlara yükzek faizle kredi veriyorsun, bankacılık faaliyetleri sana da çok kirli geldiği için mi işi başka yöne çekip masumlaştırmaya çalışıyorsun anlamadım. bankaysan pis iş yaptığını düşünüyorsan yanlış düşünüyorsun. bence bankacılık pis falan değil. e daha ne diye masumlaştırmaya çalışıyorsun ki yaptığın işi? ne diye masum unsurlar katmaya çalışıyorsun?

  https://video.uludagsozluk.com/v/reklamlardaki-köy-okulu-fetişizmi-143930/  ay neymiş çalışanları okula gidip duvar boyuyormuş. yahu senin bunu anlatmak için yaptığın reklam masrafı ile 100 tane okul sıfırdan yapılır yahu. attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmiyor. ama sabancı ailesi naparsın. ülkeye hiç bir faydası olmama kuralları var bu ailedekilerin.

  aygaz'ın şener şen'li reklamı vardı gene. turkcell'in köy okulu reklamları hiç bitmez. hadi turkcell çekiyor çekmiyor kısmından yakalıyor diye kabuk edilebilir.

  markalardaki köy okulu fetişizmi reklamcıların ezber kalıpları gibi bişey. mesela yemeğe acı vermek istiyorsan biber, ekşi vermek istiyorsan limon katarsın gibi. reklama masumluk vermek istiyorsan çek bi "köy okulu" veya "köy okulu öğretmeni". alta piyano. bisiklet süren çocuk, koşan köpek falan.

  bunla işi iyice atılan reklam ajansına çevirdiler: https://youtu.be/Lwg_K8fUMxY?t=9m6s
  75 -12 ... zall
 • tivibu

  245.
  tivibu paralı bir ürün. parayla üye olunuyor. ama hala girmeden önce reklam izletmeye çalışıyor. yahu parasını vermişim login olmuşum, zaten telefon faturalarına yansıtarak devasa paralar kazanıyorsun. neden hala sinekten yağ çıkarmaya çalışıyorsun? ücretsiz bir uygulama olsa akşama kadar reklam koy. ama paralısın. neden bu gerizekalılık?

  tivibu bir ihtiyacı karşılıyor. önemli. ve bu sebeple parasını verip abone olmak mantıklı. yani tivibu bir servis. bir alet. yani pense gibi bişey. pense olmadan bazı şeyleri yapamazsın. pense bir sorun çözer. tivibu da bir sorun çözüyor. bu sebeple de ücretli. ok. ama kardeşim pense gibi işlevsel bir ürünü kullanmadan önce reklama maruz kalmak nedir ya. işimi bitirip çıkacam. hem de para vermişim neden bana otobüs bekliyor muamelesi yapıyorsun.

  adam devasa sistem yapmış. güzel de işliyor. parasını da veriyor insanlar mutlular. bir başarı var ortada, sinektem yağ çıkarma kafasıyla neden bu başarıyı pisletiyorsun.
  devaya uçak gemisi yapmışlar. ama dışına reklam alıyorlar. mantıklı mı allah aşkına? çok büyük saçmalıklar içindeler.

  diğer bir konu, ekran görüntüsü aldırmıyorlar hiç. ekran görüntüsü almayı tamamen engellemişler. normalde kayıt yaptırman lazım. yani kaydedip sonra izleyebilmem lazım. ama hadi onu yapmazsın anlarım. ama ekran görüntüsü almaya bile engel koymak nedir ya? yetmiş türlü deneme yaptım hiç ekran görüntüsü alınamıyor. bu nasıl bir mantıksızlıktır anlamadım.

  ayrıca geçmişe yönelik 1 saatlik değil, 24 saatlik izlenebilmesi lazım. bir tv kanalını 24 saat geriye doğru izleyebilmem lazım. hatta belki haftalık falan. yapılamayacak bişey mi. yoo son derece normal olarak yapılır.

  bunlar tez düzeltile.
  46 -6 ... zall
 • cristiano ronaldo lu türk telekom reklamı

  19.
  Türkiye'deki futbolun içler acısı halini hatırlatan reklam.

  Türk şirketleri artık reklam bütçeleri çok büyüdü. o reklam bütçeleri yerli oyuncuları çok aşıyor. ama yerli futbolda o kadar pahalı yüze sahip futbolcu yok demekki.

  beko da barselona'ya reklam vermişti.

  türk futbolunu bu hale getirenler utanmalı. türk futbolunu bu hale getirense digiturk'tür. hiç bir televizyon kanalı maçların 3 dakikalık özetini bile göstermiyor. sahada olan sahada halıyor. insanlara ulaşamıyor. futbolla sıfır alakalı biri olarak önceden en azından futbolcuları tanırdım, şimdi o kadar iletişim nimetine rağmen tanımıyoruz bile.

  başka bir yönden bakarsak da caps'in gücünü gösteriyor. türkiye'de caps fenomeni olan herkes reklam da oynadı. ronaldo da bi şekilde caps fenomeni. caps kültürü gene işini alttan alta götürüyor.
  48 -10 ... zall
 • servis şoförü

  10.
  nedense son zamanlarda 3. sayfa haberlerinde adı çok duyulan mesleği icra eden kişi.
  34 -3 ... zall
 • es deli rüzgar

  15.
  kanser olan oğlunu vuran baba olayı ile gerçeğe dönüşmüş filmdir.

  bu filmde bir nitelik var ama nedir bilmiyorum, tarif edemiyorum.
  24 -1 ... zall
 • kanser olan oğlunu vuran baba

  45.
  belki 40 defa izlediğim es deli rüzgar filminin giriş sahnesidir. ama orada oğul (küçük emrah), kanser olan babasını öldürür. zamanında babası da ayağı kırılan atı öldürmüştür acı çekmesin diye. çocuk da babasının acılarına dayanamaz babasını öldürür hapse girer.

  es deli rüzgar, hani şu sen onu anana sorsana delikanlı olan film.

  ilk 4 dakika: https://www.youtube.com/watch?v=XV9aAJIJ7X8+
  33 -2 ... zall
 • born to be emperor

  1.
  breakind bad dizisinin felsefesidir. walter reyiz imparator olmak için doğmuştur. ve olacaktır.

  better call saul'da bi sahnede bu lafa atıf vardır.
  18 ... zall
 • 46 yok olan

  123.
  bu dedektif elemanı fragmanda görünce bile çok beğendim. diziyi çok gereceğe benziyor.

  bu diziyi breaking bad'e benzetenler çok büyük hata yaparlar. breaking bad aslında bir girişimci dizisidir. iki tane insanın dostluğu üzerinedir. iki tane duvara toslamış insanın kademe kademe başarıya gidiş hikayesidir. imparator olmak için doğan* walter reis'in hayattan hakkı olan imparatorluğu alma hikayesidir.

  46 yok olan'da karakterimiz zaten imparatorluğu kurmuştur. varılacak yere varmıştır. breaking bad bir yol hikayesidir o sebeple.
  32 -3 ... zall
 • doğan grubu ve işbank a açılan petrol ofisi davası

  3.
  aşağıdaki ilkokul sorularını cevaplayınız:

  soru 1)
  aydan bartın'lı bir esnaftır. aydan, kendi şirketleri kâr edip de vergi vermesin diye paravan bir şirket üzerine çokça fatura keser. bu kesilen faturalar sonucunda paravan şirketin 1 milyar $ vergi borcu birikir. daha sonra aydan bartın'daki yerel medya gücünü kullanarak hükümeti tehdit eder. özelleştirme idaresi başkanını tehdit eder ve paravan şirket bartın'daki bir petrol şirketini 1 milyar $ satın alır. bu satın alma sonucunda nasıl olursa olur vergi borcu da sıfırlanır. yani aydan sıfır liraya 1 milyar $'lık devasa bir şirketi olur. bu olayın üzerinden 1 yıl bile geçmeden aydan bu petrol şirketini avusturya-alman ortaklığı olan çok bir şirkete 4 milyar $ satar.
  i) aydan sadece bartın yerel medya gücünü kullanarak sıfırdan ne kadar kar etmiştir? hesaplayınız?
  ii) aydan'ın özelleştirme idaresini tehditi sonucu istifa eden özelleştirme idaresi yöneticisinin yerine yeni özelleştirme idaresi başkanı atayan hüsamettin'in bu işte %kaç pay alması gerekir.
  a) 1 milyar $ - %10
  b) 2 milyar $ - %20
  c) 3 milyar $ - %30
  d) 4 milyar $ - %40
  e) 5 milyar $ - %50

  soru 2)
  yukarıdaki soruda çalınan para ile 3 kişilik sıralarda soru çözen ilkokulların rahatça tek kişilik sıralarda okuyabileceği kaç tane okul yapılabilir?
  a) 10 okul
  b) 100 okul
  c) 1000 okul
  d) 10000 okul
  e) 100000 okul
  21 -5 ... zall
 • sosyotrend

  282.
  bugün 22:30'da olay tv'de olacak program.

  bugünün konusu: yapay zeka teknolojileri ve petrodolar döngüsü, reza zarrab olayı.
  23 -20 ... zall
 • yeni şeyler getiriyorum