• bitcoin

  760.
  kitabını yazdığıma* ve üzerinden devasa paralar kazandığıma göre konuşma hakkım var galiba. 25.000$'a kadar yükselecek. 2019 Mart ayına kadar coşacak. Yatırım tavsiyesi değildir.
  6 -3 ... zall
 • tanrının bir coder olması

  1.
  DNA'yı kim yarattı? Allah
  DNA ne? tamamen koddan ibaret yazılar.
  E allah coder o zaman.

  ayrıca quark'lardan atomların hareketini, bir oyun motoru gibi kodlamış bir tanrı var karşımızda.

  bu tanrı dünyada mutlu olmamızı istiyor. onun için kurallar koymuş. ifade özgürlüğü, adalet, ahlak, vicdan, basın özgürlüğü, fırsat eşitliği, rekabet adaleti gibi evrensel allahın koyduğu kurallar var. bu kurallara uyunca ülken ve ekonomin gelişiyor. uymazsan kendi din dediğin şeye inanırsan da geri kalıyorsun.

  Allah’ın istediği evrenin keşfedilmesi. evrenin keşfi. Ve ordan da kendi mükemmelliğinin belki kendinin keşfi. Bunun için teknoloji lazım, ekonominin gelişmesi lazım ki kaynak bulunsun. Uzaya gidilmesi farklı medeniyetler kurulması lazım. Allah atomdan evreni yaratmış. Dna dan canlıyı yararmış. Canlıların evreni keşfetmesi için kurulmuş devasa bir oyun. Cevap evrenin fethinde gizli. Bunun için uzaya gidecek kadar gelişmiş ekonomi lazım. Bunun için demokrasi ifade özgürlüğü eşitlik lazım. Kim kuralı keşfederse yükselip yoluna devam ediyor. Allahın kuralı o çünkü. Batı değerleri dediğimiz şey aslında allahın kuralları.

  merak etmeyin kafayı yemedim. yazarak düşünüyorum sadece.
  22 -12 ... zall
 • zall ın entry girmesi

  13.
  entry girmek kadar zevkli bişey olmadığı için girendir. insanın milyonları olsa da giriyor şu entry'i. şaka şaka. valla terapi gibi bişey entry girmek.
  18 -2 ... zall
 • falling stars akımı

  2.
  çok beğendiğim akım. bence çok yaratıcı ve güzel. ironi de barındırıyor. valla çok zevk alıyorum bu akımdaki resimlere bakarken. mevlana'nın haktan al halka ver mantığı gibi yüksekten alçağa doğru bir yönelme söz konusu. felsefesi de sağlam yani.
  4 -2 ... zall
 • baba ile anlaşamamak

  8.
  çare şudur. babanın yanından uzakta yaşa. çok para kazanmak için çalış. ayda yılda bir gör. hayatını yaşa. babanla didişerek vakit geçirmek için çok kısa ömür. ayrıca sonradan babanın haklı olduğunu anlayacağın kesin. o sebeple fazla da abartma didişmeyi. yani daha büyük hatalar yapma.
  6 ... zall
 • amazon türkiye

  15.
  hepsiburada.com'u güya 1 milyar dolara falan alacağı öyle türkiye'ye gireceği beklentileri vardı. ama minimum masrafla giriş yaptığı görülüyor. büyümeyi zamana yayacak demektir.
  15 -4 ... zall
 • sigara içen kız

  690.
  çok kötü durumdaki bir kızdır. öncelikle sigara içen erkekten daha az kokmaz. sadece ortadoğu ülkelerinde bulunur. medeni ülkelerde bulunmaz. medeniyet ve özgürlük adı altında bunu yapar ama medeniyetsizlik göstergesidir. sigara içen kız benim gözümde jöle süren ortadoğulu erkekten farklı değildir.
  19 -31 ... zall
 • yerli üretim logosu

  14.
  bir süre sonra halkın gözünde alınmaması gereken ürün gibi bi imajı olacak. sonrasında da kaldırılacak. bu logo en çok macrocenter'a yarar. bu logonun giremediği marketler el üstünde tutulur.
  11 -2 ... zall
 • eugene nasıl okunur sorunsalı

  10.
  dexter'dan hatırladığım şekliyle mükemmel kötümüz: yüucin griir
  (bkz: eugene greer)
  11 -1 ... zall
 • doğan medya grubunun satılması

  20.
  1.4 milyar dolar = 5 milyar TL
  2-3 gazete 2-3 televizyon kanalının o fiyat edecek hiç bir yanı yok. aydın doğan gene 4 ayağının üstüne düşmüş vurmuş gol olmuş. demirören de o parayı nerden buluyor nasıl ediyor bilmiyorum ama parasına yazık olmuş.
  32 -42 ... zall
 • sözlük nickleri kaybolan üyeler

  20.
  sorun düzelmiştir. üyeler yeniden gelmiştir.
  21 -6 ... zall
 • sözlük nickleri kaybolan üyeler

  1.
  server güncellenirken bazı yazarların nick'leri kayboldu bu üyeler alpen@uludagsozluk.com.tr adresine mail atsınlar veya iletişim kısmından yazsınlar lütfen..

  düzeltmek için uğraşıyoruz. bugün içinde normal kullanıma devam edilecektir diye tahmin ediyorum.

  edit: sorun düzelmiştir.
  25 -73 ... zall
 • silikon vadisi kafasıyla 90 yıllık meseleler

  1.
  bir kitap adı. güzel konulardan bahsedeceği kesin.
  31 -16 ... zall
 • iyi parti

  6.
  ismi ve logosu güzel düşünülmüş parti ismi. ancak bir siyasi gelecek göremiyorum ben. ilk 10 gün yapacakları söylemlerle belli olacak tabi ki.
  59 -82 ... zall
 • balık turşusu

  8.
  ringa balığı turşusu olanı merkel'in favorisidir.
  17 ... zall
 • fesbuk

  7.
  facebook kelimesinin en sık kullanılan hatalı versiyonlarından.
  21 -1 ... zall
 • gerçek zamanlı işletim sistemi

  1.
  işletim sisteminin kesinlikle belli zaman aralıklarında işlem yapmasını garanti etmek adına oluşturulmuş işletim sistemi türüdür. masaüstü bilgisayarlarda bilgisayarın kilitlenmesi maddi bir hasara sebep olmayabilir ama savaş uçakları, çamaşır makinaları gibi kilitlenmenin veya gecikmenin maddi hasara sebep olacağı ortamlarda kullanılır.
  22 -1 ... zall
 • yerli otomobile f 16 sistemi

  8.
  f16 gibi insan hayatının doğrudan önemli olduğu sistemlerde realtime yani gerçek zamanlı işletim sistemi kullanılır. bu işletim sisteminde hassas işlemler önceliklidir. işletim sisteminin kilitlenmemesi önemlidir. burada f16 sistemi dedikleri şey aslında bir kavram olarak bir işletim sistemi tarzıdır. yani sunum yapılırken teknik birisi "şu işletim sistemini kullanacaz başkanım f16'larda da kullanılıyor" demiş. işgüzar gastecinin biri de bundan manşet yapmış. ortada bir ürün yok sadece konsept olarak RTOS yani real time operatin system kullanacaz demek işlemiş. aynı işletim sistemi türü f16'da değil çamaşır makinalarında da kullanılıyor. bu bir tercihle alakalı. ayrıca rtos ile fren gaz sistemleri falan olacaktır, kullanıcı arayüzü normal standart unix tabanlı işletim sistemi olacaktır. rtos ile kullanıcı arayüzü yazmak pek mantıklı değil.
  12 -1 ... zall
 • kutlu doğum haftasının tarihinin değiştirilmesi

  7.
  fetö ile alakalı bir konu. eskiden 1 hafta kutlanırdı doğum günü kutlu doğum adı altında. feto'nun doğum gününü de bu hafta kapsamında kutlamak için bunun yapıldığı görüldü. yani kutlu doğum haftası ile hz muhammed ve feto'nun doğum günü bir kutlanıyordu fetöcülerin planına göre. hangisi kutlu olan belli değil.

  şimdi günün değişmesi onunla alakalı diye düşünüyorum.
  16 -6 ... zall
 • 1 milyon 200 bin liralık görüşme yapan chpli vekil

  36.
  Bence vekil gerçekten masum. Bir adet şirket vekiller üzerinden meclisi sistematik olarak dolandırırken bir hata yaptı hatası gün yüzüne çıktı galiba.

  Bu olayın üstüne gidilip o uyanık şirkete geçmişte meclis ne kadar ödeme yapmış ortaya çıkarılmalı.

  Tahminen kargo, kurye, zarf vb işler yapan bir şirket. Telefon vb değil.
  65 -66 ... zall
 • yeni şeyler getiriyorum