• temel başlık

  1.
  diğerlerine göre nispeten daha önemli, isim, marka, özel isim, dizi ismi, film ismi gibi başlıkların bulunduğu başlık türü.
  9 -12 ... zall
 • uludağ sözlük moderasyonu

  8079.
  1. numaralı kuralları şudur: bu sözlükte zall'a hakaret, küfür, şu bu ettiği için kimseye iyi veya kötü bir santim yaptırım uygulanmaz, çaylak veya silik yapılmaz, hatta o kişi incelenmez, kimmiş bu diye dahi bakılmaz. yani zall'a hakaret etmek, küfretmek, laf söylemek tüy kıpırdatma sebebi bile değildir.
  63 -16 ... zall
 • rap in mantar gibi türemesi

  4.
  rap denilen aslında ölemez ve sürekli artar. çünkü rap denişen şey aslında en temel edebi akımlardan biridir yani "şiir"dir. şiire müzik eklendiğinde çıkan sonuçtur. dolayısıyla rap denilen şeyin şimdiye kadar artmaması garip. ama ülkemizde hala kaliteli rap parçaları yok. hala yok hala da yok. toplam kaliteli rap şarkısı 3'ü 4'ü geçmez.

  temel sanat akımları ölmezler ölemezler. mutlaka farklı bir yönüyle karşına çıkarlar. resim dersin, reklamcılıkla reklamlarla karşına çıkar, oyunlarda çıkar, klasik müzik dersin filmlerde çıkar. mutlaka karşına farklılaşmış modernleşmiş yenilenmiş olarak çıkar.
  9 -5 ... zall
 • galaktik türk imparatorluğu

  21.
  mümkün değildir. çünkü galaksilere ulaşabilmek için öncelikle ahlaki ve erdem olarak bir üst seviyeye çıkmak gerekir. erdem olarak bir üst seviyede olmak ise ırk kavramına en ufak bir bağlılıkla bağdaşmaz. dolayısıyla galaktik türk imparatorluğu mümkün olmayacaktır. insanların uzaya gidip orda devletler kurulması ise çok yakın zaten.
  7 -2 ... zall
 • batı medeniyeti

  76.
  allah'ın evrende uyguladığı sistemi çözmüş allah'ın yolunda olan medeniyettir. burda kastettiğim allah islam dinine ait tanrı olarak değil evreni oluşturan tanrı olarak düşünülebilir. batı medeniyeti tanrı'nın evrene gizlediği sırları çözmüş tanrının yolundadır. tanrının yolunda olduğunu düşünen islam medeniyeti ise çocuğum çok seviyorum diyerek çocuğuna sımsıkı sarılıp nefessiz öldüren birisi gibi tanrıyı çok sevdiğini düşünerek tanrının kurallarına keşfetmek yerine başka radikal alemlerde dolaşmaktadırlar.
  15 -7 ... zall
 • allah varsa türkiye neden fakirdir

  5.
  allah vardır. türkiye allah'ın koyduğu kurallara uymayan insanlardan oluştuğu için türkiye fakirdir. nedir bu kurallar? bu kurallar şu an batının uymakta olduğu kurallardır. bunların en önemlileri ifade özgürlüğü, düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü, insan sevgisi, adalet, liyakat gibi kavramlardır. bu kurallar allah'ın sosyal kurallarıdır. uymayanlar fakir kalır. uyanlar zengin kalır. batı toplumları yer çekimi kanunu buldukları gibi allah'ın bu sosyal kurallarını da bulmuşlar ve vicdanlarını ve akıllarını dinleyerek, doğru'nun peşinde koşarak dünyada mutluluğu yakalamışlardır. türkiye gibi toplumlar kendini uyanık gören şeyh veya siyasetçilerin peşinde mutluluğu öteki dünya denilen yere bırakıp, dünyada sadece o uyanık şeyh veya siyasetçilerin dedikleri ezberleri yaparak akıl ve vicdanlarını devre dışı bırakmışlardır. o sebeple allah'ın dünyada koyduğu sosyal kurallara uymamaktadırlar ve fakir kalmışlardır. batı toplumu ise allahın sosyal kurallarına batı değerleri deyip doğru ve iyinin peşine düştükleri için zengindirler.
  45 -16 ... zall
 • uludağ sözlük 2018 istatistikleri

  6.
  2018 yılındaki oylamalara göre entry durumlarını gösteren istatistiklerdir. aşağıdaki adreste bulunabilir.

  https://www.uludagsozluk.com/2018/
  32 -44 ... zall
 • sözlükte görsellerin açılmaması

  4.
  https ile alakalı bir sorundan kaynaklanmaktadır. bugün düzelecektir.
  27 -3 ... zall
 • amazon com tr

  37.
  1 milyar dolar verip türkiye'den mağaza satın almak yerine, minimum masrafla ama uzun vadede kral olmayı hedefleyerek açıldığını tahmin ediyorum. jeff bezos denen adamın felsefesi odur. jeff bezos denen adam çok iyi bir şirket yöneticisidir. havaya para saçmaz, uzun vadeye güvenir.
  11 -5 ... zall
 • call of duty battle royale

  1.
  cod serisi de battle royale çılgınlığına ayak uydurmuş. nihayet battle royale modu çıkarmış. ama bana pubg'den sonra pek de sevilebilir gelmedi. pubg'deki gerçek dünyada savaşıyor hissi ve heyecanı yok. uzay gemisiyle başka gezegene gitmişsin suya savuna dokunmadan oynuyormuşsun hissi var. haritalar daha dolu gözükse bile ortamdaki ve özellikle silahlardaki yapaylık hissi soğutuyor. pacman battle royale modu çıkarsa onu bile oynarım o ayrı ama pubg'yi değiştiremedi.
  7 -3 ... zall
 • arkadaşlar ben aşk acısını atlatamıyorum

  8.
  zeka geriliği habercisi olan bir itiraf. nice genç böyle hayatını karartıyor aptal saptal birileri için.

  öncelikle bu durumun kişisel bir durum olmadığını kabulleneceksin. yeni birine odaklanacaksın. kendini değerli biri haline getirmek için uğraşacaksın. kişisel ve kariyer gelişimine odaklanacaksın. demek ki kart hata vermiş, yeterli bakiyen yok. ama burda bakiyeden kastım "değer" kavramı üzerine. daha değerli biri olmaya odaklanacaksın. daha kültürlü, daha elit, daha sportif, daha kariyerli olmaya odaklanacaksın. filmin sonunda bu acıyı çektiren kişinin peşinde koştuğu kalitesiz insanlara bakıp haline şükredeceksin.
  59 -7 ... zall
 • kandırıldık

  74.
  kandirildik.biz domain boşmuş. alıp kandırılma üzerine sosyal ağ projesi yapılabilir.
  10 ... zall
 • arda turan ı anlatan filme isim önerileri

  31.
  böyle psikolojik travma dönemlerinde psikolog görüşmelerini falan belgeselleştiren falan bir reality show iyi gider aslında. günlük yaşamadından, sinirlenmelerinden, evinden, psikolog görüşmelerinden kesitler olan, bol itiraflı, ağlamalı, sinirlenmeli, gülmeli bir reality show. acun'un kankası madem yapsın. siyaset izleyeceğime bunu izlerim valla.
  9 ... zall
 • brunson un tahliye kararının bozulması

  13.
  savcının rutin davranışı endişelenecek bişey yok. dolarlarınızı yakmayın.

  hakim reddedecektir sorun huzur içinde çözülecektir.
  5 -4 ... zall
 • 12 ekim 2018 rahip brunson duruşması

  3.
  hiç bir yerde saat kaçta olacağını yazmadığı duruşma. bu bile büyük sorunun göstergesi aslında.
  21 ... zall
 • vestel veo

  7.
  Yayınlanan görüntüleri:

  vestel veo

  vestel veo

  vestel veo

  vestel veo

  vestel veo

  vestel veo
  10 -3 ... zall
 • vestel veo

  5.
  ismi kısa olmuş. 5-6 karakter olsa daha iyi olurdu. Ama gene de beklediğimden daha iyi isim. 5-6 karakter olsa saha etkili olurdu.

  Elektrikli otomobil hakkında yeni şeyler duymak güzel. Tasarımı da fena değil ama son hali ile bu tasarımın alakası olmayacaktır.

  Şu an için yapılması gereken tek şey bir an evvel elektrikli otomobil üretmek ve satışını başlatmak. Gerisi teferruat. Almanlarla aynı anda hatta onlardan önce konvansiyonel bir elektrikli otomobil yapabilirsek çok iyi olacak.
  13 -2 ... zall
 • banka faizinin neden günah olduğunu anlayamamak

  11.
  Normal olan anlayamamaktır.

  Faiz günahtır lafını çok duyarsın. Çünkü birileri ekonomi ile islam dini arasına derin bir çizgi çekmek ister.

  Ayrıca bilimle islam arasına çizgi çekmek de isterler ve evrime inanmak günah falan da derler.
  16 -9 ... zall
 • iş aramak

  112.
  Düzenli yapılmalıdır. kariyer sitelerinde en büyük sorun. çok fazla gereksiz başvuru olması ve çoğu cv’nin gereksiz metin dolu olması. her cv’yi inceleyemiyorsun. sadece %10’u falan inceleniyor başvuruların.

  başvuran tarafında çözüm günlük olarak düzenli başvuru yapmak lazım. mesai harcar gibi yakınındaki bütün ilanlara alakalı alakasız başvurmak lazım. ön yazı cv’ye bakanın menüsünde extra bir ayırt etmene ve gereksiz bir başvuru değil, gerçekten niyetli olduğunu gösterir. her başvuru için o ilana özel kelimeler ve hitap içerek ön yazı önemli. daha önemlisi günlük düzenli kaliteli başvurular yapmak. hergün 1 saat ayırmak.
  13 -2 ... zall
 • sancaktepe kitap fuarı

  1.
  Benim de silikon vadisi kafasıyla 90 yıllık meseleler kitabıyla katılacağım ufak bir kitap fuarı.
  sancaktepe kitap fuarı
  9 ... zall
 • yeni şeyler getiriyorum